Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate “Kata” Şampiyonası sona erdi

Türkiye Karate Federasyonu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında düzenlenen Ümit ...

Türkiye Karate Federasyonu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate “Kata” Şampiyonası tamamlandı.

Türkiye Karate Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde 3 gün süren organizasyonda 68 kulüpten 104 erkek, 87 bayan atlet tatamiye çıktı.

Fizikî temas gerektirmeyen kata kolunda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri alınarak seyircisiz gerçekleştirilen şampiyonanın son gününde 21 yaş altı kategorisinde dereceye giren isimler muhakkak oldu. Kariyerinde Avrupa şampiyonluğu bulunan Keyda Işık Çolak, kadınlar finalinde Nilgün Mollaoğlu’nu mağlup ederek altın madalya kazandı. Erkekler finalinde ise birinciliği Sabri Mert Mülhim elde etti.

Ümitler kategorisinde erkeklerde mesleğinde dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan Furkan Kaynar, bayanlarda Şule Zeynep Arslan, genç kadınlarda Menekşe Vardar, genç erkeklerde ise Görkem Aslan birinci sırada yer aldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş erkeklerde, Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz da bayanlarda dereceye girenlere madalyalarını verdi.

Türkiye Karate Federasyonu Lideri Esat Delihasan, lokal idarelerin spora dayanaklarının değerli olduğunu belirterek, katkılarından dolayı Aktaş ile Yılmaz’a birer plaket takdim etti.

Şampiyonada kategorilere nazaran sıralamalar şöyle oluştu:

– Ümit bayanlar

1- Şule Zeynep Arslan (İstanbul) 

2- Tuana Irmak (İstanbul)

3- Esma Sıla Evsan (İstanbul) ve Tuğçe Bilginsoy (İstanbul) 

– Ümit erkekler 

1- Furkan Kaynar (Ankara) 

2- Ali Alhamidou (Gaziantep) 

3- Muhammet Efe Yurtseven (Ankara) ve Alparslan Küçükaltun (İstanbul) 

– Genç kadınlar 

1- Menekşe Vardar (İzmir) 

2- Şule Azra Akbulut (İstanbul)

3- Sinem Gül Duman (İzmir) ve Hülyanur Şengül (İzmir) 

– Genç erkekler 

1- Görkem Aslan (Ankara)

2- Mustafa Başkan Bütüner (İstanbul)

3- Hüseyin Altundal (Trabzon) ve Metehan Yavaşoğlu (Ankara) 

– 21 yaş altı bayanlar

1- Keyda Işık Çolak (Trabzon)

2- Nilgün Mollaoğlu (Trabzon)

3- Cahide Işık Duman (İzmir) ve Nursena Akkurt (Gaziantep) 

– 21 yaş altı erkekler

1- Sabri Mert Mülhim (Gaziantep)

2- Emre Bayram (Bursa)

3- Mehmet Hamza İyik (İstanbul) ve İbrahim Uğur (Bursa)